Menu
O komunikowaniu się z Duszą

Wszystko, co istnieje posiada Duszę (lub Ducha). Istoty myślące i czujące mają świadomą (mniej lub bardziej) Duszę. Rośliny i materia (zagęszczona energia) także posiadają Ducha. Duch może się jednoczyć i tworzyć wyżej zorganizowaną Duszę. Na przykład Duchy poszczególnych drzew w lesie łączą się dając Duszę Lasu, która jest sumą połączonych ze sobą energii eterycznych. Tak więc wszystko, co istnieje ma Ducha/Duszę.

Niewielu z Nas na co dzień myśli o swojej Duszy. Jeszcze mniej osób zdaje sobie sprawę z tego, że ona kieruje naszym życiem. A już naprawdę mało ludzi wie i świadomie doświadcza czegoś takiego jak prowadzenie Duszy. Celem jest byśmy zdali sobie z tego sprawę i nawiązali kontakt z Nią.

Prowadzenie Duszy – co to takiego?

Żyjemy z Duszą na co dzień. Gdyby tak nie było, nie byłoby życia. Każdy z Nas nieustannie doświadcza swojej Duszy. Doświadcza mniej lub bardziej świadomie. Przeważnie nazywamy to życiem zgodnym z podszeptami serca albo intuicji. Mało kto mówi o życiu razem z Duszą. Inną kwestią jest, czy chcemy Jej słuchać. Kiedy idziesz w zgodzie z Duszą, ona czyni Twoje życie harmonijnym. Od spraw duchowych, kontaktów międzyludzkich, po zdrowie ciała i sprawy codzienne. Na przykład doradzanie w sprawie zakupów, pracy, spraw rodzinnych itp. i faktycznie tak jest. Co jednak jeśli nie potrafimy nawiązać kontaktu z Duszą? Oto kilka wskazówek jak rozpoznać, kiedy Dusza kontaktuje się z człowiekiem.

Cisza i uważność.

 1. Pierwsze i najważniejsze: trzeba wprowadzić siebie w stan CISZY.

  Tylko w ciszy odnajdziesz/usłyszysz siebie. Spraw więc, by Twoje życie stało się UWAŻNE. Pozbądź się wszystkiego co niepotrzebnie absorbuje Twoje myśli, emocje i uwagę. Oczywiście na tyle, na ile to możliwe w Twojej codzienności. Ogranicz wszystko, co powoduje, że jesteś na zewnątrz siebie. Telewizja, komputer, nałogi, toksyczne więzi z ludźmi itp. Generalnie wszystko to, co kieruje Twoją energię na zewnątrz.

 2. Emocje i Ego.

  Kiedy w Twojej zewnętrznej przestrzeni pojawi się cisza, zacznie się ona przejawiać w Tobie samym. Jeśli będziesz uważny, zorientujesz się, że masz w sobie dwóch przeszkadzaczy, którzy nie pozwalają Ci w pełni być sobą. To rozbrykany Umysł i Ciało Bolesne, które jest niczym innym, jak twoimi trudnymi emocjami. Dzielisz świat na dobry i zły. Doświadczenia także dzielisz na dobre i złe. Tym czasem one w swojej naturze są neutralne. To Twój umysł i Twoje ciało bolesne nadają im takie wartości. Potrzebą jest znaleźć w sobie dystans, spokój wobec tych dwojga. Oba te aspekty są przejawem Ciebie w dualnym świecie, ale nie są Tobą. Ty, w swojej istocie jesteś CISZĄ I ŚWIATŁEM. Odnajdź drogę do zintegrowania w sobie tych przestrzeni. To jest proces. Jest możliwe ukochać w sobie rozszalałe fale i przebić się przez nie do swojej prawdziwej natury. Bramą jesteś Ty sam.

 3. Wewnętrzny głos - głos Duszy.

  Jeśli jesteś wystarczająco uważny i znasz siebie, wiesz, że masz w sobie wewnętrznego przewodnika, który mówi Ci co jest dla Ciebie dobre. „Tego, nie rób, na tego człowieka uważaj, jeśli tak postąpisz będziesz cierpiał... „ Nazywamy go intuicją, głosem serca, sumienia, szóstym zmysłem. To są przestrzenie Duszy właśnie. Ona przejawia się ostrzegając Cię, prowadząc przez życie. Wielu z Nas słyszy swoją Duszę, tylko nie zdaje sobie z tego sprawy. Przypomnij sobie siebie z dzieciństwa. Wtedy w sposob naturalny kontaktowałeś się z Duszą, traktując wewnętrzny świat i głos w sobie jako integralną część Twojej osobowości. Przypomnij sobie i powróć do czasów niewinności. Jeśli kochasz muzykę, ciszę, malujesz, podróżujesz, pomagasz innym, robisz cokolwiek, co sprawia, że się głęboko relaksujesz, czujesz się radosny i szczęśliwy, to stwarzasz przestrzeń na przejawienie się w Tobie Duszy. Jeśli jest w Tobie nieustanne pragnienie realizacji siebie, to także głos Duszy. Podążaj za nim. On doprowadzi Cię do szczęśliwego życia.

Komunikacja z Duszą

Przeczytałam, że Dusze komunikują się na ponad 40 sposobów. Sama doświadczam przeróżnych dróg. Po trzech latach wspólnego podążania i głębokiej więzi, jaka się między nami wytworzyła, mamy z Duszą 53 wielowymiarowe łącza umożliwiające wzajemną komunikację w bliskości i z oddalenia, kiedy Dusza jest we Wszechświatach. Myśli, wewnętrzny głos, wrażenia energetyczne, przeczucia, emocje, sny, przekazy z przestrzeni, od innych osób, piosenki, filmy, wizje, ludze, to tylko niektóre z możliwości. Na początku trudno usłyszeć siebie, dlatego bo Dusza mówi do nas szeptem, ale z praktyką staje się to naturalne i rozmowa jest możliwa. Budowanie kontaktu z Duszą to proces wymagający wiele cierpliwości, uważności i wyciszenia. Czasem o Duszę trzeba się mocno postarać, ponieważ Ona nie jest zainteresowana kontaktem lub nie jest w dobrej kondycji, lub bytuje w oddaleniu od człowieka.

Kilka najczęstszych form komunikacji Duszy z Wcieleniem:

 1. Emocje/ Przestrzeń Serca

  Najczęściej Dusza komunikuje się z Nami na płaszczyźnie emocji serca. To podstawowa forma komunikacji, którą ma każdy człowiek. Kwestia tego, czy korzysta. Obserwujcie emocje w sobie. Nauczcie się zauważać w nich pewne prawidłowości, starajcie się dotrzeć do ich źródła. Nauczcie się rozpoznawać, kiedy emocje powodowane są czynnikami zewnętrznymi (umysł i ciało bolesne), a kiedy są głosem Duszy. Czasem jest też tak, że pojawia się emocja, którą odbierasz jakby była nie Twoja. Na przykład nagle odczuwacie niespodziewaną ekscytację, choć nie ma ku temu podstaw, żeby tak się czuć. To jest emocja od Duszy. Ona w ten sposób coś komunikuje. Jeśli odczuwasz niespodziewany, niczym nie uzasadniony głęboki smutek, jest to informacja od Duszy, która woła o pomoc. Sygnalizuje, że coś Jej dolega i trzeba pomóc. Powodem tego jesteś Ty, zatem tylko Ty masz moc uleczenia. Jako wcielenie masz realny wpływ na zdrowie Duszy. Jeśli często postępowałeś/postępujesz wbrew sobie, a potem czujesz się źle, uwierz, że Dusza to wszystko dostaje. Trzeba to oczyścić. Warto się przyglądać swoim emocjom. One są drogowskazem.

 2. Sny, czas przed snem, czas po obudzeniu, drzemki.

  Doskonałe pole dla komunikacji z Duszą. Jesteś wyciszony i ona może swobodnie do Ciebie przemawiać. Można założyć dziennik snów i zapisywać wszystkie ważne niusy.

 3. Wieści z zewnątrz.

  Kiedy szukasz odpowiedzi na pytania Dusza może mówić do Ciebie znakami z przestrzeni, podsuwać informacje przez ludzi, filmy, książki, napisy na bilbordach itp. Tu istotne są Twoja uważność i wyciszenie.

 4. Teksty piosenek.

  Bardzo fajny kanał komunikacji. Dzieje się wtedy, gdy chodzi za Tobą jakaś piosenka, nucisz ją, siedzi Ci w głowie melodia. Zainteresuj się tekstem. Zobacz czego dotyczy. Zwykle bywa on całą, wielką wiadomością od Duszy. Listem dla Ciebie.

 5. Mowa ciała, czyli sygnały z wnętrza.

  Naucz się czytać swoje wnętrze i swoje ciało. Dusza przez emocje serca, bóle, dyskomfort ciała daje znać o sobie i o tym co się dzieje w energiach i w emocjach. Choroba ciała zawsze wynika z zaburzonych emocji, energii, chorej Duszy. Zawsze trzeba szukać przyczyn w Duszy. Zajmuje się tym totalna biologia. 

 6. Wizje, myśli, przeczucia.

  Kiedy Wasz umysł jest spokojny, Dusza może go wykorzystać jako projektor do wyświetlania komunikatów. Pojawiają się wizje, myśli, przeczucia. Znowuż istnieje potrzeba wyciszenia się, żeby je odczytać.

Co możesz zrobić Ty?

 1. Możesz medytować z intencją spotkania się z Duszą. Można poszukać medytacji w netku.
 2. Możesz spróbować wewnętrznego dialogu.
 3. Możesz poszukać pomocy na zewnątrz udając się do specjalisty od Dusz.
 4. Możesz dawać upust pragnieniom i emocjom serca. One są głosem Duszy jej pragnieniem przejawiania się. Jeśli pójdziesz za potrzebami Duszy, zawsze na tym zyskasz.
 5. Możesz wprowadzić się w stan ciszy i przygotować pole do przejawiania się Duszy w Tobie.
 6. Warto poszukiwać wiedzy o Duszy. Niewiele wiemy na ten temat. Wiedza daje perspektywę.

Nawiązywanie kontaktu z Duszą, to proces. Przygotuj się na trwanie w czasie. Bądź cierpliwy. Zainteresuj się Duszą. Pokaż, że Ci zależy. Pytania typu: Co mogę zrobić dla Ciebie Duszo? Niezbędne ;) Ona na pewno to doceni. Warto jest czytać publikacje o Duszy. Kiedy się wie cokolwiek o Niej, łatwiej się zorientować co i jak.

Jesteśmy Istotami wielowymiarowymi. Mamy ciało fizyczne i ciała energetyczne. Wszystko to spaja Dusza. Nasz osobisty łącznik z Bogiem. Jesteście jednością, tylko nieuświadomioną w ziemskim świecie. Doskonałością jest, żebyście mieli SIEBIE NAWZAJEM. Dla jedności, dla komfortu wspólnego podróżowania przez życie.

Człowiek + Dusza = Istota. Wielowymiarowa, holistyczne ujęta jednostka, która jest podstawą wszystkiego. Postępując wbrew sobie, postępujesz wbrew Duszy. To podstawa, którą trzeba sobie uświadomić na samym początku.

Kiedy wchodzisz na drogę Duszy najpierw musisz uwierzyć. Pewność jest następnym etapem.

Ps. 

Kiedy się okazało, że wewnętrzny głos (który nie od razu przyjęłam) to moja Dusza powiedziałam: prowadź bo ja nic o tobie nie wiem. Było też tak, że mi się wydawało, że zwariowałam, albo właśnie wariuję. Moja głowa się gotowała. Było milion pytań i bardzo chciałam ZROZUMIEĆ, a to trzeba CZUĆ.

Trzeba było dokonać wyboru. W wyborze było wiele logiki: myślałam: skoro mój umysł doprowadził mnie do skraju chęci życia, spróbuję tej drugiej drogi. To była droga serca.

Wybrałam Duszę i wybrałam Serce. I jestem.

 

Jeśli chcesz być blisko swojej Duszy przestaw uwagę ze świata zewnętrznego do swojego wnętrza. Przedstaw uwagę z umysłu do serca.

Cudnego życia w objęciach Duszy.

 

O komunikacji z Duszą rozmawiamy z Kamilem Mieżeniem z Globalnego Przebudzenia tutaj

 

 

Poczytaj także:

O komunikowaniu się z Duszą. Część I - Wprowadzenie. 

O komunikowaniu się z Duszą. Część III - Trudności w porozumieniu. 

Cztery kroki do Duszy.

Wielowymiarowość człowieka, czyli o łączach komunikacyjnych z Duszą.

Kiedy Dusza odchodzi?