Menu
Dusza i człowieczeństwo.

Czy Dusze mają emocje? Mogą je mieć. Aby wzbogacić doświadczenie Duszy o ludzką emocjonalność najpiękniej sprawdzi się przyjaźń Duszy i Człowieka.

Perspektywa

Dusze przychodzą na Ziemię uczyć się między innymi emocjonalności. Kto jak nie istota człowiecza może najlepiej temu służyć? Wiecie, że mocjonalność, to jeden z najbardziej "chodliwych" towarów we Wszechświecie? Dlatego, bo pole emocjonalności, to już wyższa półka doświadczania Duszy.

Możesz mieć piękną Duszę. Jednak wypełnisz ją człowieczeństwem dzięki przyjaźni. Dusza wypełnia się niuansami życia, niczym najpiękniejsza kolia diamentami. To pozwala jej stać się pełnią i opalizować odcieniami życia. W drodze przez doświadczenie nie tylko Ty uczysz się Duszy. Ona uczy się także Ciebie gdyż jesteście jednością.

Dusza i człowiek

Człowiek to istota niezwykła, wielowymiarowa, nie dająca się w pełni opisać i sklasyfikować. Człowiek to boski majstersztyk zespolenia materii i ducha. Dusze przychodzą na Ziemię, aby tego człowieczeństwa doświadczać. Jest wielka różnica, pomiędzy postrzeganiem Duszy i postrzeganiem wcielenia. Dopiero połączenie tych dwóch perspektyw daje pełnię poznania i poznawania.

Przykład: myśląc o psie widzimy go wieloaspektowo. Widzimy rasę, maść, wygląd, cechy charakteru, może nawet imię, kolor obróżki lub spacer w jego towarzystwie, ulubione smakołyki. Dusza widzi psa konkretnie, jako pojęcie – czyli określoną istotę czworonożną należącą do królestwa zwierząt. Dla Duszy pies, to pies. Dla nas pod pojęciem psa kryje się morze interpretacji i aspektów postrzegania.

Dzięki człowiekowi/ wcieleniu Dusza uczy się postrzegać psa wieloaspektowo. To jest wspólne wzrastanie, które daje przyjaźń z Duszą. Ona czyni Twoje życie pięknym i harmonijnym, ty pozwalasz jej wypełnić się diamentami doświadczeń. Dusza staje się doświadczona i kompletna. Jej mądrość/ wibracje wzrastają. Staje się ludzka. To jest marzenie Dusz. To pragną osiągać w doświadczaniu życia Tu. Pragną stawać się człowieczą, a więc wypełnioną ludzkimi doświadczeniami i emocjami.

Czy Dusze mogą mieć poczucie humoru? Tak, zdecydowanie. Jednak aby to osiągnąć potrzebują pomocy człowieka. To on ma moc pokazania i nauczenia ich na czym polega taki aspekt istoty ludzkiej.

Przyjaźniąc się z Duszą, pozwalasz jej wypełniać się człowieczeństwem. Jest różnica pomiędzy zbieraniem doświadczeń, a umiejętnością emocjonalnej ich interpretacji. I to jest już wyższa półka doświadczania Duszy. Możliwość obserwowania i aktywnego uczestniczenia w uczłowieczaniu się Duszy jest zupełnie niezwykła. To jest cudownie doświadczenie. Pięknie jest patrzeć jak rodzą się w Duszy ludzkie cechy. Na przykład poczucie humoru. Jest wielką frajdą móc pośmiać się z Duszą, ponieważ ona rozumie to, czym chcesz ją rozbawić - rozumie twoje aluzje i reaguje na nie śmiechem.

Dusza wzrastając w poznawaniu wypełnia się diamentami doświadczeń i takimi, które błyszczą jasnym światłem i takimi, które są czarne jak najgłębsza noc. Te diamenty ogląda Bóg poznając swoje Stworzenie.

Jeśli chcesz być blisko swojej Duszy, przekieruj uwagę ze świata zewnętrznego do swojego wnętrza. Tam ją spotkasz.

Jeśli chcesz być blisko swojej Duszy, zaproś ją do codzienności. Ona dotyczy także Jej. 

Ps. Emocje są pokarmem Duszy. Czym karmisz swoją Duszę każdego dnia? Dbaj o higienę emocjonalną każdego dnia. Jeśli miałeś trudny dzień, poświęć chwilkę na energetyczne wyrównanie, robiąc coś, co lubisz lub po prostu odpoczywając.

Energia radości ma kolor słońca. Od czerwono-pomarańczowego, przez żółty do białego, kiedy dopada nas dzika radość. Serwujmy sobie dużo białej energii. Radość istnienia wznosi Duszę. Cieszymy się czym tylko się da. To jest taka fala, która zmiecie ze swojej drogi największe nawet przeszkody, uprości wszystko i ustawi w odpowiedniej perspektywie. Optymistom żyje się łatwiej. 

Dusza mówi: to ty decydujesz o tym, jak chcesz widzieć swoją rzeczywistość. Pracujmy nad sobą pilnie by to co, nie pozwala mam czuć radości życia rozpuściło się jak najprędzej. To niełatwy proces, ale możliwy do przejścia razem z Duszą.

W Waszej wspólnej podróży przez doświadczenie najpiękniejsze efekty da przyjaźń. Jesteście jednością. Odnajdźcie siebie.

Wszystkiego szczęśliwego.

Poczytaj także:

Relacje z Duszą. 

O komunikowaniu się z Duszą.

Wielowymiarowość człowieka, czyli o łączach komunikacyjnych z Duszą.

Kultura płaczu.

Wewnętrzne dziecko.

Integracja poziomów wewnętrznego cienia, czyli istnienie to bezcenny dar.

Wewnętrzny cień.

O oczyszczaniu i uwalnianiu energii doświadczeń.