Menu
Cień

Nie oświeca się wyobrażając sobie postacie światła, ale uświadamiając ciemność./ Carl G. Jung

Kocham cię mój cieniu. Otwieram ci drzwi mojego serca i zapraszam do siebie. Wejdź i rozgość się. Jesteś częścią mnie samej. Jesteś częścią doświadczenia i drogi mojej Duszy. Nie stanę się pełnią, aż nie pokocham ciebie.

Uświadomienie, że świało i cień są jednym w nas, to pierwszy krok do wyjścia z ram doświadczeniowych i pierwszy poziom wewnętrznego mistrzostwa.

Perspektywa

Piękna alegoria rozdzielenia się jedności światła i cienia. W cytatach sparafrazowane fragmenty książki G&L. Hoppe, Podróż Aniołów:

„Jest światło. Jest ciemność. One pochodzą, emanują z tego samego źródła. Są innymi przejawami tej samej energii Boga. Światło i Cień – pierwotne dźwięki, pierwotne wibracje”.

Poświęć chwilę na wsłuchanie się w muzykę i wibrację Światła w sobie. Poświęć chwilę - odnajdź i poczuj energię Cienia w sobie. Słuchaj tych dźwięków. Przypatrz się tym przeciwieństwom. To pierwotne dźwięki, pierwotne wibracje towarzyszące Duszy przy opuszczeniu Domu Boga. Światło i Cień. Istota Duszy. Integralna część Nas samych.

„Świało i cień są w tak głębokiej miłości, jak kochankowie dzielący nawzajem swoje doświadczenia, deklarujący się być razem na zawsze. Światło i cień zobowiązały się być w służbie dla siebie, zobowiązały się kochać siebie bezwarunkowo.

Kiedy rozpoczęły swoje doświadczenia w drodze Duszy poza domem Boga. Była tak ogromna miłość między nimi, takie współczucie i dzielenie się, że energia ciemności powiedziała do światła: kocham cię tak bardzo. Przyjmę wszystkie twoje cierpienia. Mam tyle współczucia dla ciebie, że wezmę na siebie wszystko, czego ty nie kochasz w sobie. Kocham cię tak bardzo.

W ciągu eonów czasu i wielu, wielu wcieleń na Ziemi te dwie energie w tobie grały ze sobą nawzajem, wspierały się i kochały. Energia cienia wzięła od energii światła wszystkie jego bolączki, a ponieważ było to trudne dla światła, ciemność zgodziła się oddzielić od świadomości energii swiatła. Wtedy światło przestało patrzeć na ciemność, gdyż nie mogło znieść jego cierpienia. Ciemność tęskniła za światłem i to przytłaczało ją. Stała się ułomna, kaleka, drapieżna. Stała się brzydka. W oczach światła wyglądała wstrętnie. Powstał rozłam."

I tak oto cień wyłonił się ze światła, zabierając od niego wszystkie trudne doświadczenia. Stał się przez to brzydki i został odepchnięty przez światło. Strącony w niebyt. Integrujac w sobie światło i cień, stajesz się całością.

Uśmiechnj się sercem do wszystkiego, co w tobie. Otwórz temu drzwi, aby mogło swobodnie przez ciebie przepłynąć.

Jin i jang

Wydaje się nam, że powinniśmy uciekać, walczyć z ciemnością w nas. Tymczasem ona jest integralną częścią nas samych i pochodzi od Boga. Energie światła i cienia, ing i jang wirując w centrum naszego serca/ Duszy przenikają się wzajemnie jak para najpiękniejszych kochanków, za którymi stoi Źródło. Nie można udawać, że jeden z nich nie istnieje. 

Sekret tego świata: to, przed czym uciekasz jest drogą do twojej wolności, a pod twoim cieniem kryją sie najpiękniejsze diamenty. 

Dusza mówi: nie staniesz się całością, jeśli będziesz od siebie uciekać. Doświdczając w sobie światła i cienia potrzebujesz pozostać w sobie - gdzieś pomiędzy nimi, w równowadze. Dlaczego? by nie odpłynąć w górę lub w dół.

Światło i cień idą ze sobą w parze. To jedna z prawd doświadczenia

Pokochaj siebie całego, z tym co piękne i z tym co trudne. Pokochaj, a odzyskasz wolność.

Nic nie jest dobre, nic nie jest złe. Wszystko po prostu ISTNIEJE. 

Dobry czy zły, to wciąż TY. Nie bój się siebie.

Spokoju Serca.

Ps. Kiedy rozpoczynałyśmy z Duszą cztery lata temu proces integracji, ona uczyła mnie, że światło i cień są jednym. Innym obliczem tej samej energii. Wtedy trudno było mi to pojąć. W sensie jakościowym to zupełnie różne energie. Dziś to oczywiste. Dualizm czy podział na dobre i złe jest konstruktem ziemskiego świata. Na poziomie Wszechświata wszystko jest po prostu doświadczeniem. Do świadomości tego wykonałam długą, wewnętrzną drogę pod prowadzeniem Duszy. Pokochać siebie bezwarunkowo, to pokochać ze wszystkim co się ma.

Integracja światła i cienia na głębokich/ kosmicznych poziomach Duszy... MOC.

Poczytaj także:

Integracja poziomów wewnętrznego cienia, czyli życie to bezcenny dar.

Mandala Życia. Przypowieść o Istnieniu.

Przekazy Dusz: Okno do Boga, czyli Bóg jest także kobietą.