Menu
ziemski dom

Wszystko jest jedną Wielką Czującą, Pulsującą Życiem Istotą. Czujesz to?

Czasem Wszechświaty się smucą.

Czasem dopada mnie duchowa samotność. Płaczę wtedy i buntuję się jak małe dziecko, dziką, nieutuloną złością i żalem. Nie chcę słuchać wówczas żadnych argumentów, obietnic piękna, przekonań o wadze zadań do wykonania w tym świecie: nie chcę tu być i koniec! Nie wytrzymam ani chwili dłużej...

Czego nie wytrzymam: tęsknoty, duchowej samotności, niezrozumienia, rozczarowań serca, ludzkich zachowań, przesunięcia i gęstości materii, tarcia rzeczywistości, ciężaru ziemskiego życia, człowieczego ubrania, potrzeby powrotu do stanu jedności w świecie podzieleń i oddzieleń.

Kocham moje dobre życie. Poznałam i poznaję w drodze wiele cudownych ludzi (Dusz), odnajduję zaprzyjaźnione. Przeżywam piękną przygodę świadomego, ziemskiego bycia. Duchowo jednak często czuję się samotna. To wszystko trochę wyprzedza czas, w którym zdecydowałam się być.

Ciśnienie i nieskładność materii, jej przesunięcie i rozwarstwienie. Niecierpliwię się, że tyle to wszystko trwa, że zmiany idą tak mozolnie w materii systemu. Nie mogę dotknąć się ze swoją Duszą, nie mogę przytulić, nie mogę usiąść do wspólnego stołu, zjeść, popatrzeć w oczy, chwycić za rękę, uśmiechnąć się. Nie mogę tego.

Człowieczeństwo boli czasem tak bardzo. Bywają dni gdy zanoszę się płaczem i nic nie jest w stanie mnie utulić. Trzeba czekać, aż się wyleje.

W takich chwilach przychodzi Matka i Rodzina Duchowa, obejmuje, otula ciepłem i pozwala płakać tak długo, aż łzy się wysuszą. Wszytko po prostu musi płynąć. Wtedy przestrzeń ze zdwojoną siłą stara się mnie pocieszyć i rozweselić. Ona jest żywa Kochani. Milion, piórek, serduszek, pieniążków, znaków na niebie, promyków słońca, otulającego wiatru, koloru kwiatów, tęcz, szumu trawy. Matka Ziemia także stara się nas pocieszać. Jesteśmy jej Dziećmi, jesteśmy zaopiekowani. Gdybyśmy tylko potrafili to zauważać.

Niezaprzeczalnie jesteśmy Kochani.

Człowieczeństwo

Ludzkim jest mieć emocje, ludzkim jest być w radości i w smutku. Paleta barw naszych emocji jest tak złożona. Wszystkie one są piękne bez wyjątku, nieważne w jakim odcieniu. To stanowi o pięknie i wartości człowieczeństwa: BARWY SERCA.

Trzeba żyć, tym bardziej, im serce wyrywa się do Gwiazd, do Domu. On na chwilę jest tu. Jesteśmy tu jak iskra, która zapala się i właściwie zaraz gaśnie. Czy nasz Dom Duchowy jest daleko, czy patrzy na nas całkiem z bliska zawieszony w innej czasoprzestrzeni nad Ziemią: jesteśmy tu, bo chcieliśmy być.

Oczywiście to tylko jeden biegun. Jest też drugi, bo zawsze jest awers i rewers: życie tu jest niezwykłą przygodą, Ciało jest cudem, człowieczeństwo także, możliwość stwarzania materii, drugiego człowieka - niezwykłym, boskim darem. Dlatego zanurzę się w przestrzeni, siedząc z kubkiem kawy w ogrodzie. Poczuję słońce na twarzy, wiatr we włosach. Po prostu Będę. Reszta niech płynie.

Ostatnio wybrzmiało mi z przestrzeni: jaką cenę płacisz za to co robisz tu? - Niewyobrażalną tęsknotę między innymi. Tęsknotę obejmującą Wszechświaty. Czasem ona dopada mnie z całą mocą. Można wtedy tylko płakać.

Jesteśmy projektem Boga Kochani. Emocjonalność pozwala nam doświadczać głębi, barw i odcieni istnienia.

Czy zrezygnuję? Mowy nie ma.

Dom

Dom Duchowy jest już tak blisko. Bliziutko. To kwestia mojego zasięgu energetycznego. Ciekawe, ile to zajmie w ziemskim czasie.

Nie jestem z tego świata, ale na chwilę ziemskiego życia Tu. Wiedziałm, że nie będzie łatwo, a jednak jestem. Widać mogę unieść to, co jest do zrobienia. Dostajemy tyle, ile możemy dźwignąć.

Obiecałam Duszy. Obiecałam jej umożliwć rozwój. Słowa trzeba dotrzymywać. Zadania, które ona mi powierza, są czasem na granicy mojej tolerancji albo pojemności.

Przekaz muzyczny do wpisu: Peter Gabriel Don't Give Up

Wszechświaty w Nas Kochani. I Bóg w Nas. 

Dom mówi: jesteśmy dumni z tego, kim jesteś. Za dużo się martwisz. - Zapraszam na dół, to podgadamy. Czasem tak bardzo nie czuję się dumna, czołgajac się w glinie tego świata. Wciąż nie wiem, gdzie jestem i wiem to jednocześnie z całą mocą.

Uwalniając dla Duszy i dla Ziemi emocje.

Pozdrowienia Serca Gwiezdne Dusze. Wy wiecie o czym mówię.

Wpisy powiązne:

Dotyk Nadduszy.

Dusza mówi: NICZYM SIE NIE MARTW.

Czekając na Duszę.

Sesja z Duszą: Kosmiczni Podróżnicy.