Pytanie: Jak to jest z tą świadomością. Co nas stwarza? Nadświadomość/ Boska Jaźń czy Dusza? Co jest pierwsze?

Rozmowy Poza Czasem i Przestrzenią: Jak to wszystko się zaczyna

Nasza Dusza  jest jak boska jaźń. Kiedy przychodzi do naszego świata pierwszy raz, łączy się z Duszą Ziemi i wybiera model ciała, w którym chce się narodzić. Jeśli Dusza jest uczniem w naszym świecie, narodziny są losowe, jeśli nauczycielem - wybiera dokładnie rodziców i miejsce narodzin.

Na Ziemi istnieją różne modele genetyczne ciał. Wyglądamy podobnie jednak mamy różne możliwości i potencjał, który przejawia się w ciągu naszego życia. Jeśli Dusza wciela się kolejny raz, powstaje karmiczna zależność, która wzrasta z każdym następnym żywotem. To potężny proces polegający na przyciąganiu się poznanych i pozostawionych na Ziemi Dusz.

Nasza Dusza ma trzynaście ciał, które przejawia w tym świecie. Sześć ciał subtelnych, sześć ciał astralnych i ciało fizyczne. Każde to ciało ma jakiś rodzaj niezwykłej świadomości. Dlatego nie mamy tylko świadomości, nadświadomości i podświadomości. Czym więcej ciał używamy w czasie naszego życia, tym więcej świadomości nakłada się na naszą aktywną świadomość.

Dusza wchodzi w dziecko w drugim miesiącu życia płodowego, gdy powstają pierwsze komórki serca. Kiedy Dusza nie wejdzie do ciała dziecka następuje poronienie. Do siódmego miesiąca życia płodu Dusza odgrywa piętnaście procent roli w życiu dziecka, pozostałe osiemdziesiąt pięć procent należy do Duszy Ziemi. Od siódmego miesiąca ciąży Dusza kieruje naszym życiem w stu procentach.

W czasie całego naszego życia Dusza przebywa w ciałach subtelnych. Przechodzi od pierwszego do ostatniego ciała, wprowadzając namacalne i widoczne zmiany w nas, to znaczy w naszym życiu fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Gdy dociera do ostatniego ciała subtelnego zmienia nasze życie na poziomie duchowym.

 

Odpowiadał Aleksander Deyev. Pytała Sylwia Sadowska :)

 

Więcej informacji w książce Aleksandra Deyev Cywilizacja Dusz.