Menu
Harmonia serca i umysłu.
zdjęcie: google

Dusza mówi: harmonię wewnętrzną stworzysz łącząc w sobie wszystkie aspekty siebie a nie wyzbywając się ich. Miej odwagę iść za głosem serca, tak jak robili to wielcy odkrywcy, pionierzy ludzkości.

Mówi się często, że ego i umysł to nasi wrogowie. Tym czasem są one narzędziami danymi człowiekowi do świadomego życia. Dokąd doszlibyśmy bez zdolności logicznego myślena, analizy i oceny sytuacji? Ewolucja cywilizacyjna nie byłaby możliwa. Doceńmy swoje umysły. I aby wykorzystywać potencjał naszych głów podporządkujmy je swojemu sercu. Dotrzyjmy do boskiego aspektu naszej jaźni, po to byśmy mogli wykorzystywać dary dane nam od Boga. Dostaliśmy je, by świadomie budować swoje życie, by czynić siebie i świat piękniejszym. Ego jest potrzebne. Emocje także. Trzeba je integrować i ustawić we właściwym miejscu w sobie. Tylko pełnia daje boską całość. Uzyskasz ją łącząc, nie wykluczając.

Dusza mawia: wszystkie wielkie odkrycia naukowe były na początku szleństwem jednostki. Dziś korzystacie z nich w sposób naturalny.

Każda wielka myśl rodzi się podczas przekraczania granic. Każde wielkie odkrycie wymaga podążenia indywidualną ścieżką pragnień serca. Podążenia pod prąd nurtu społecznego. Droga z Duszą jest drogą samotną.

Wielkie odkrycia ludzkości, to nie tylko kwestia genialnego umysłu, ale przede wszystkim sprawa boskiej/twórczej ekspresji Duszy.

Kiedy Dusza motywuje mnie do działania, przywołuje czasem postać Alberta Einsteina, człowieka, który dokonał wielkich odkryć do końca zachowując w sobie wiele z dziecka. On bawił się tym, co my zwykliśmy traktować bardzo poważnie. Bawił się życiem. To człowiek, który podążył za głosem serca. Człowiek, który osiągnął harmonię Duszy i umysłu. Dusza prosi wtedy: miej odwagę iść za głosem serca, tak jak robili to wielcy odkrywcy, pionierzy ludzkości.

Pionierzy zawsze są najpierw szaleńcami. Taki to świat...

cytatLogika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie./ Albert Einstein