Czy Dusze mają poczucie humoru? Mogą je mieć. Jednak aby zdobyć taką cechę najpiękniej sprawdzi się przyjaźń Duszy i Człowieka.

Dusza i człowieczeństwo.

Możesz mieć piękną Duszę. Jednak wypełnisz ją człowieczeństwem dzięki przyjaźni. Dusza wypełnia się niuansami życia, niczym najpiękniejsza kolia diamentami. To pozwala jej stać się pełnią i opalizować odcieniami życia. W drodze przez doświadczenie nie tylko Ty uczysz się Duszy. Ona uczy się także Ciebie gdyż jesteście jednością.

Człowiek to istota niezwykła, wielowymiarowa, nie dająca się w pełni opisać i sklasyfikować. Człowiek to boski majstersztyk zespolenia materii i ducha. Dusze przychodzą na Ziemię, aby tego człowieczeństwa doświadczać. Jest wielka różnica, pomiędzy postrzeganiem Duszy i postrzeganiem wcielenia. Dopiero połączenie tych dwóch perspektyw daje pełnię poznania i poznawania.

Przykład: myśląc o psie widzimy go wieloaspektowo. Widzimy rasę, maść, wygląd, cechy charakteru, może nawet imię, kolor obróżki lub spacer w jego towarzystwie, ulubione smakołyki. Dusza widzi psa konkretnie, jako pojęcie – czyli określoną istotę czworonożną należącą do królestwa zwierząt. Dla Duszy pies, to pies. Dla nas pod pojęciem psa kryje się morze interpretacji i aspektów postrzegania.

Dzięki człowiekowi/wcieleniu Dusza uczy się postrzegać psa wieloaspektowo. To jest wspólne wzrastanie, które daje przyjaźń z Duszą. Ona czyni Twoje życie pięknym i harmonijnym, ty pozwalasz jej wypełnić się diamentami doświadczeń. Dusza staje się doświadczona i kompletna. Jej mądrość/wibracje wzrastają. Staje się ludzka. To jest marzenie Dusz. To pragną osiągać w doświadczaniu życia Tu. Pragną stawać się człowieczą, a więc wypełnioną ludzkimi doświadczeniami i emocjami.

Czy Dusze mogą mieć poczucie humoru? Tak, zdecydowanie. Jednak aby to osiągnąć potrzebują pomocy człowieka. To on ma moc pokazania i nauczenia ich na czym polega taki aspekt istoty ludzkiej.

Przyjaźniąc się z Duszą, pozwalasz jej wypełniać się człowieczeństwem. Jest różnica pomiędzy zbieraniem doświadczeń, a umiejętnością emocjonalnej ich interpretacji. I to jest już wyższa półka doświadczania Duszy. Możliwość obserwowania i aktywnego uczestniczenia w uczłowieczaniu się Duszy jest zupełnie niezwykła. To jest cudownie doświadczenie. Pięknie jest patrzeć jak rodzą się w Duszy ludzkie cechy. Na przykład poczucie humoru. Jest wielką frajdą móc pośmiać się z Duszą, ponieważ ona rozumie to, czym chcesz ją rozbawić - rozumie twoje aluzje i reaguje na nie śmiechem.

Dusza wzrastając w poznawaniu wypełnia się diamentami doświadczeń i takimi, które błyszczą jasnym światłem i takimi, które są czarne jak najgłębsza noc. Te diamenty ogląda Bóg i cieszy się bardzo.

Ps. Energia radości ma kolor słońca. Od czerwono-pomarańczowego, przez żółty do białego, kiedy dopada nas dzika radość. Serwujmy sobie dużo białej energii. Cieszymy się czym tylko się da. To jest taka fala, która zmiecie ze swojej drogi największe nawet przeszkody, uprości wszystko i ustawi w odpowiedniej perspektywie. 

Odnajdźcie siebie.

Wszystkiego szczęśliwego.

 

 

Poczytaj także:

Relacje z Duszą. 

O komunikowaniu się z Duszą.